Nemám slov...

12. leden 2008 | 02.38 |
.... raději budu mrtvá než tlustá.....Když jsem si hledala rady na internetu pro můj projekt, našla jsem samozřejmě i to, co jsem vůbec nehledala
To je ještě v relaitvní pohodě, kdybych nenarazila na větu výše napsanou a jí podobné... Pro ty, kteří nevědí, k čemu tato věta slouží, má to být motivace pro hubnutí.... Určitě si většina z vás řekla, co já, když jsem toto poprvé uviděla: "eee???? je to vůbec normální toto??".
A teď k tomu, proč jsem toto vůbec píšou. Anorexie a bulikie je svinstvo.
Ale mnoho holek jima trpí. PROČ?? Protože chtěji být krásné. Ale není se čemu divit, skoro v každém časopise se na nás usmívají namalované, krásně obléklé a usměvavé modelky, které jsou štíhlé, dokonalé, šťastné..... Alespoň tak vypadají... Je potom velmi jednoduché k tomu sklouznout.. Ale je podstatný rozdíl vypadat a cítít se.. Alarmující také je, že tyto dívky jsou čím dál tím mladší..
Mám dvě úžasné neteře, Věrušku a Andrejku. Jsou ve věku, kdy by si měly užívat sladké dětství, maximálně se učit do školy Jenže se mi stala nemilá událost. Jednou jsem pro ně šla do školy a malá, asi 10 letá holčička držela v ruce časopis, na kterém byla na plakátě polonahá zpěvačka. Po asi 5 minutovém obdivování zpěvačky mě zarazila věta: " ta je krásně štíhlá, mno jo, podívej se na mě, jsem tlustá.." . Mno, musim říct, že mi málem vypadla čelist... Další, o nic starší holčička se kriticky zadívala na své dětské propadlé bříško a odpověděla jí: " taky budu muset zhubnout, mám strašný špeky, už ani nedopnu kalhoty". To už jsem měla opravdu co dělat, abych s sebou neplácla o zem... Ironií osudu ale bylo, že ta druhá holčička, která tak kriticky zhodnotila své bříško, měla na oněch kalhotách pásek, který snad byl omotaný kolem jejího pasu 2x, aby jí kalhoty nespadly....
Mno a celkem nedávno má starší neteř prohlásila, zda není moc tlustá...
Takže už víte, proč mě tento motivační "slogan" popudil.. Z hrůzou čekám, kdy tyto dívky přesídlí z časopisů na internet a vyhledají přímo návody, jak se stát anorektičkou či bulimičkou.

Pokud se vám tento článek dotkl jakýmkoliv způsobem, napište do komentářů, děkuji.

µ

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.88 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Moderované komentáře