LUCIDA

16. březen 2008 | 16.41 |

Je tu, je, já to vím!! Všichni si o mně myslí, že jsem blázen, ale já nejsem, je tady!! Přišla mě strašit, přišla se mi pomstít!!

Jmenuje se Lucida, teda jmenovala. Nevím, jak se jmenuje to, co z ní je teď. Ale asi stejně.

Když jsem byla ještě malá, tak se k nám do baráku přistěhovala nová rodina. Pamatuju si, že se ihned ty lidi skamarádili s mojí rodinou. Ty lidi měli jedinou dceru. Byla to moje jediná kamarádka. Z počátku to bylo všechno v pořádku, moji rodiče ji měli hodně rádi, občas jsem měla ten pocit, že víc jak mě. Jenže pak se nějak změnila. Už to nebyla ta hodná holčička, co nosila sukýnky, tílka a copy. Vlasy si ostříhala, sukně vyměnila za černé kalhoty v jakémkoliv ročním období a místo tílek nosila jen černé triko s dlouhým rukávem.

Jednou jsme spolu šly na kopec za naším barákem. Bylo to naše oblíbené místo a chodily jsme tam hlavně proto, když měla ta druhá na srdci nějaké tajemství. To Lucida měla. Sedly jsme si na kopec naproti sobě a Lucida začala. "Něco ti povím, ale přísahej mi, že to nikdy nikomu nepovíš!! Nebo až umřu, tak se ti pomstím!! Doženu tě k sebevraždě!!". Řekla mi to takovým tónem, že jsem jí prostě věřila. "Neboj, nikomu to nepovím, čestný slovo." .

"Tak poslouchej. Jednou, když jsem šla večer ze hřbitova, se přede mnou objevila skupinka asi pěti kluků. Dostala jsem strach, tak jsem začala utíkat. Jenže oni byli rychlejší. Prý co tam dělám. Tak jsem jim po pravdě řekla, že jdu ze hřbitova. Oni mi ale nevěřili, mysleli si, že jsem byla u nich ve skrýši a něco jim ukradla. Tak mě ten jeden začal prohlížet. Nic samozřejmě nenašli. Ale oni mi furt nevěřili. Prý jsem jim tam něco určitě ukradla a pečlivě to schovala. Tak mě prohledal ten druhej s tím třetím. Pořád nic nemohli najít. Už jsem je měla plný zuby, tak jsem jim řekla, že už musím jít. Pak ke mně přistoupil asi jejich kápo a že mě nepustí. Chytil mě pod krkem a ať jim navalim ty ukradený věci. Odstrčila jsem ho a začala křičet, ať mě nechá být. Začali se všichni smát. Potom mi ten kápo řekl, že zrovna takovou holku jako já hledaj. " .

"Počkej, ty ses jich nebála ??" . "Ne, nebála. Tak jsem s nima šla do té jejich skrýše. Řekli mi, že jsou sekta a slouží nějakému starému bohovi ani nevím odkud. A že hledaj nějakou nebojácnou holku jako jsem já, aby jim dělala médium. Tak jsem souhlasila." . "Bože, ty si pitomá. Proto se teď oblíkáš takhle debilně ??" . "Hele, nech toho urážení. Jsem to jejich médium a to se nemůže oblíkat viditelně." . "Dobrý, tak promiň, no. Hele a to ani nebyl žádný ten rituál jako zasvěcení ??" . "Ale jo, byl. Ale nevím, jestli ti to můžu prozradit, co myslíš ??" . "Jasný, že můžeš." . "Tak jo. Rituál byl a taky bych ti ho přála zažít. Nejdřív jsem se musela převléknout do černé kápě a vypít nějakej lektvar. Chvilku po vypití se mi zjevil ten bůh. Řekl mi, ať se nebojím, že teď už budu jenom jeho. Celej se svléknul a sundal ze mě tu kápi. Teda, jeho tělo bylo fakt super. Ještě jsem takovýho chlapa neviděla. Pak jsme se pomilovali. Bylo to dost divoký. Už po třetím sexu jsem nemohla, ale on nepřestával. Celkem jsme si užili asi pětkrát. Pak mě přivázali na strom a zbičovali mě. Nakonec mě pořezali na zápěstí. Ráno jsem se probudila na hřbitově normálně oblečená. Doma jsem pak řekla, že jsem přespala u kamarádky. Uvěřili mi." . "Počkej, ty jsi jim nic neřekla ?? To jim ani nebyly divný ty rány na zápěstí a na zádech ??" . "Ne, jsi blbá ?? To jim mám jako vykládat, že jsem médium ?? Ty si myslíš, že by mi jako uvěřili ?? Mysli taky!!" . " A co ti kluci, viděla jsi je pak někdy ještě ??" . "Jo, hned druhý den. Byli překvapení, prý si mysleli, že jsem to nepřežila. Ale já jim řekla, že jsem silná a že jsem teď médium." . "Bože, ty jsi kráva !!! Tobě to ještě nedošlo ??? Vždyť tě ti kluci znásilnili a tobě něco nakecali !!! Něčím tě nadrogovali a pak se tě ještě pokusili zabít, abys je nepráskla. A ty si myslíš tuhle blbost !!! Měla bys to říct vašim a nahlásit na policii a jít se léčit !!!" . "Jsi úplně pitomá !!! Nic nechápeš !!! Neměla jsem ti to říkat !!! Nech mě bejt, už nejsme kamarádky !!!" . "Počkej, Lucido, já to nemyslela špatně, chci ti jen pomoct !!!" . "Pomůžeš mi tak, že mě necháš bejt !!!"

Lucida byla moje jediná a opravdová kamarádka, nemohla jsem jí v tom nechat, ona by mi taky chtěla pomoct. Řekla jsem to mým rodičům. Ze začátku mi nechtěli věřit, ale pak jsem je přesvědčila a oni mi slíbili pomoc.

Jednou, pamatuju si, že bylo pondělí a bylo zamračeno, jsem šla k Lucidě na návštěvu. Zrovna, když jsem se zastavila u dveří od jejich bytu, ozval se výkřik. Byl to hlas Lucidy. Pak se otevřeli dveře a z nich vyšli dva cizí chlapi a drželi Lucidu v kazajce. "Ty zrádkyně, něco jsi mi slíbila a nedodržela to !!! Ale já svůj slib dodržím !!! Doženu tě k sebevraždě, pamatuj si to !!! Přijdu si pro tebe !!!" volala za mnou. Za nima byli její rodiče a oba brečeli. Před barák přijela sanita a Lucidu do ní ty dva chlapi naložili. Když sanita odjela, řekli mi Lucidy rodiče všechno. Prý jim moji rodiče včera všechno řekli. Snažili se s Lucidou o tom promluvit, přesvědčit jí, ať ty kluky udá a jde se dobrovolně léčit. Nechtěla a vyhrožovala jim, že se jim její bůh pomstí. Že je médium. Tak se rozhodli, že se půjde léčit nedobrovolně. Druhý den zavolali na psychiatrii a zavolali na policii. Ty kluky prý chytili u toho hřbitova.

"Kristin, musím ti něco říct. Teď volali rodiče Lucidy." . "Jo ?? A jak se tam má ?? Už jí je dobře ??" . "Ne, zlatíčko, Lucida dneska zemřela." . "Cože ??? To není pravda !!! To nemůže být pravda !!!" . "Je, bohužel. Prokousala si žíly na rukou a nohách a vykrvácela." . "Co ?? To jí tam nikdo nehlídal ?? Vždyť ji zabili oni !!!"

Po pohřbu jsem šla rovnou domů. Bylo mi špatně a bolela mě hlava. "Nechceš prášek, Kristin ??" . "Ne, děkuji, mami."

Když se mi podařilo konečně usnout, zdál se mi hroznej sen. Zjevila se mi Lucida. Byla celá pořezaná a smála se na mě tím svým roztomilým úsměvem. S křikem jsem se probudila. "Mami, Lucida je tady !! ona si pro mě přišla !!" . "Ale ne, Kristinko, to byl jen sen, Lucida je mrtvá, nemůže tu být." . "Ale je, ona mi to sama řekla, že si pro mě přijde a dožene mě k sebevraždě !!" . "Spi, to bude za pár dní dobrý, uvidíš." . Věřila jsem.

Už jsou to dva roky, co Lucida zemřela. A od té doby mě každý večer navštěvuje. Vypadá hrozně. Zpola uhnilá, zpola jí upadá kůže. Dokonce už jí jsou někde vidět holé kosti. Bílé holé kosti.

Snažila jsem se s tím svěřit rodičů, ale oni mě neposlouchali. No jo, Lucida vždycky plnila to, co slíbila. A mně slíbila, že mě dožene k sebevraždě. A taky to splnila. Ten pohled z okna je tak nádherný. Nebe je tak blízko, jen se ho dotknout. Je tak blízko a já lítám !!! Lítám, jsem už u něj, už se ho můžu dotknout !!!

Ale zem je přece blíž a tak studená ...

µ

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (12x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: LUCIDA theopendoor®pise.cz 16. 03. 2008 - 17:25
RE(2x): LUCIDA missy-michelle 16. 03. 2008 - 17:30